пʼятниця, 1 травня 2020 р.

Робимо ляльку мотанку "Дзвіночок".


     Перші вузликові ляльки, так інколи ще називають мотанки, зявилися приблизно 5 тисяч років тому. Мотанка – символ добра та благополуччя, символ надії на краще та сильний сакральний предмет. І зовсім не має значення чи створилася лялька на швидкоруч для забавки дитині, чи як важливий оберіг чи подарунок до свята.
     Сама назва ляльки – «мотанка» походить від поняття «мотати», а загальний вигляд такої ляльки представляє собою фігурку людини, як правило жіночу або дитячу, виготовлену зі шматків тканини. Частини тіла такої ляльки з’єднувалися вузликами. Кожна така лялька, була тай лишаються унікальним витвором майстра. Звісно в давні часи лялька мотанка виконувала важливу функцію оберега та талісмана для родини.
Загалом процес створення ляльки майстрині називають «кутанням» і це не дивно, адже він дуже схожий на сповивання маленької дитини. Як такого виразу та звичних рис обличчя лялька не мала. На лицях деяких вишивали або викладали нитками хрест – давній символ сонця у слов’ян.
    Справжня мотанка виготовляється без використання швів. Виготовляючи лялько майстри намотують або закутують, а для кріплення використовують стрічки та нитки, якими просто обмотують деталі та фіксують їх вузликами. При виготовлення дотримуються головного правила - лялька повинна мати хрестоподібний вигляд.           Загалом створення такої ляльки може перетворитися на захопливе заняття для дорослих та дітей а результат допоможе відтворити рідні традиції та створити унікальний оберіг чи сувенір.
      Як би там не було, проте мотанка все ж зберегла в собі певні сакральні знання та силу. Такий сувенір, особливо виготовлений власними руками, може стати родинним оберігом та родинним спадком, котрий ввібрав в себе вікові знання та вірування.
 Тож давайте разом спробуємо створити таку ляльку. Пропоную невеличкий майстер-клас з виготовлення ляльки мотанки "Дзвіночок".

    Для виготовлення ляльки нам потрібні такі матеріали :  два клаптики тканини різного кольору (з них треба вирізати за допомогою циркуля або тарілочок різного діаметру кола), один відрізок білої або світлої однотонної тканини (приблизно 10х20 см), нитки для в`язання (щоб виготовити волосся), шматочок вати (це буде голова), відрізок атласної тоненької стрічки, широка стрічка на фартушок, нитки звичайні (як для шиття,), ножиці.

 Ось така в нас вийшла лялька "Дзвіночок"!

Бажаю упіхів, впевнена, що ваша лялька буде дуже гарна!

Немає коментарів:

Дописати коментар

З ДНЕМ ВИШИВАНКИ!